Category: Sejm (page 1 of 5)

Wystąpienie w Sejmie z dnia 9 marca 2017 r.

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienie posła Horały i posła Śniadka w Sejmie z dnia 9 marca.  Pytania dotyczyły  planów infrastruktury drogowej na Pomorzu. Są dobre wieści dla naszego regionu – wkrótce ruszą przetargi na pierwszym odcinku S6 (większa część Trasy Kaszubskiej – od Gdyni do węzła za Wejherowem).

Rząd przystąpi do budowy OPAT jako drogi krajowej, w rozszerzonej wersji Via Maris aż do Władysławowa. Dobra zmiana dla mieszkańców Gdyni i Małego Trójmiasta Kaszubskiego!

Specjalny zespół posłów zadba o realizację planów ważnych dla Pomorza

Gdynia, Rumia, Reda i Wejherowo będą miały swój własny zespoł w Sejmie, dbający o ich sprawy i problemy.

W jego skład, oprócz Marcina Horały, który pełni funkcję przewodniczącego zespołu,  wchodzą posłowie PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk (wiceprzewodnicząca) i Janusz Śniadek, poseł niezrzeszony Jan Klawiter (wiceprzewodniczący), posłowie PO Kazimierz Plocke i Stanisław Lamczyk oraz poseł Nowoczesnej Grzegorz Furgo.

Artykuł na ten temat jest dostępny w linku poniżej.

Radio Gdańsk o Zespole Przyjaciół Gdyni i Małego Trójmiasta

 

Wystąpienie w Sejmie.

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia posła Marcina  Horały w Sejmie z dnia 14 grudnia, dotyczące gorącego tematu reformy oświaty.

31 posiedzenie Sejmu- relacja posła Marcina Horały.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją posła Horały z 31 posiedzenia Sejmu.

Podczas mijającego posiedzenia Sejmu między innymi:
1) Sejm rozpoczął pierwszym czytaniem prace nad pakietem ustaw wprowadzających reformę oświaty.
2) Jako poseł sprawozdawca prezentowałem na forum Sejmu efekty pracy Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej nad ustawą o wyposażeniu morskim.
3) Na posiedzeniu Komisji Gospodarki Morskiej przedyskutowaliśmy zagrożenia dla pracy portów wynikające z obywatelskiego projektu ustawy o zakazie pracy w handlu w niedzielę. Obecne brzmienie projektu może prowadzić do interpretacji powodującej zamykanie portów w niedzielę. Komisja zwróciła się jednogłośnie do podkomisji pracującej nad projektem obywatelskim o wykreślenie zapisów szkodliwych dla portów. Czytaj dalej

Sprawozdanie z prac nad ustawą o wyposażeniu morskim.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wystąpienia w imieniu Komisji Gospodarki Morskiej. Poseł przedstawił sprawozdanie z prac nad ustawą o wyposażeniu morskim.

Wystąpienie w Sejmie z dnia 30.11.2016 r.

Wystąpienie w Sejmie z dnia 16 listopada 2016 r.

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia posła Marcina Horały z trybuny sejmowej z dnia 16 listopada. Poseł odpowiada na zarzuty posłów Platformy Obywatelskiej w sprawie ustawy wzmacniającej Ministerstwo Gospodarki Morskiej czyli rzekomego „lex Horała”.

Wystąpienie posła Marcia Horały

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia posła Marcina Horały w Sejmie na temat poprawek Senatu do ustawy wspierającej działalność innowacyjną z dnia 3 listopada.

Older posts

© 2020

Theme by Anders NorenUp ↑