Powołanie Rady ds. Gospodarczych przy Prezydencie RP

W dniu 11 marca 2026 r. w Belwederze odbyła się uroczystość wręczenia aktów powołania członkom Rady Gospodarczej przy Prezydencie RP .

Rada Gospodarcza pełni funkcję eksperckiego zaplecza Prezydenta RP, dostarczając merytorycznej wiedzy oraz pogłębionych analiz w kluczowych obszarach gospodarki. Jej celem jest identyfikowanie strategicznych kierunków rozwoju kraju oraz budowa spójnej, długofalowej polityki gospodarczej.

Podczas uroczystości głos zabrał poseł na Sejm RP Marcin Horała z Rady Parlamentarzystów przy Prezydencie RP. Zaznaczył, że Rada Gospodarcza może być miejscem wypracowania suwerennych koncepcji rozwoju Polski, które będą owocować konkretnymi postulatami, projektami ustaw i działaniami pozwalającymi na kolejny skok rozwojowy kraju.

Do Rady Gospodarczej powołani zostali:

  1. Marek Dietl – Przewodniczący Rady
  2. Przemysław Antas
  3. Mateusz Berger
  4. Paweł Borys
  5. Marcin Chludziński
  6. Łukasz Czernicki
  7. Piotr Dardziński
  8. Beata Daszyńska–Muzyczka
  9. Sebastian Dąbski
  10. Piotr Dytko
  11. Szymon Dziubicki
  12. Jadwiga Emilewicz
  13. Alvin Gajadhur
  14. Tomasz Gontarz
  15. Marek Górski
  16. Tadeusz Hatalski
  17. Tomasz Hinc
  18. Mirosław Jamroży
  19. Tomasz Janik
  20. Andrzej Karol
  21. Cezary Kaźmierczak
  22. Jan Klimek
  23. Cezary Kochalski
  24. Rafał Kos
  25. Artur Kosicki
  26. Artur Krawczyk
  27. Katarzyna Kreczmańska–Gigol
  28. Zbigniew Krysiak
  29. Paweł Lewandowski
  30. Joanna Makowiecka–Gatza
  31. Piotr Nowak
  32. Piotr Patkowski
  33. Piotr Palutkiewicz
  34. Adam Pawlik
  35. Dorota Piwońska
  36. Jakub Pyżanowski
  37. Aleksandra Rutkowska
  38. Magdalena Rzeczkowska
  39. Andrzej Sadowski
  40. Krzysztof Tenerowicz
  41. Stanisław Wojtera
  42. Zbigniew Wysocki
  43. Krzysztof Zalewski
  44. Robert Zapotoczny
  45. Kamil Zubelewicz