Category: Radio (page 1 of 5)

Zapraszamy do odsłuchania dyskusji w Radio Gdańsk na temat strajku nauczycieli

Śniadanie polityków w Radiu Gdańsk. Dziś goście: Marcin Horała (PiS), Sławomir Rybicki (PO), Ewa Lieder (Nowoczesna) i Karol Rabenda (Porozumienie). Rozmawia Krzysztof Świątek.

Opublikowany przez Radio Gdańsk S.A. Poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Marcin Horała osobowością roku Radia Gdańsk

Radio Gdańsk co roku przyznaje wyjątkowe nagrody. Tytuły Radiowych Osobowości zdobywają przedstawiciele różnych profesji: politycy, ludzie kultury, sportowcy, przedsiębiorcy i samorządowcy, którzy często goszczą w Radiu Gdańsk.

W tym roku podczas uroczystej gali w Studiu im. Janusza Hajduna nagrody odebrali dr Dagmara Wiewiórkowska- Garczewska, geriatra i internista oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała.

 

Marcin Horała gościem „Sygnałów Dnia” Radiowej Jedynki.

Marcin Horała nawiązując do wypowiedzi Grzegorza Schetyny, który powiedział, że PO jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców, a następnie stwierdził jedynie, że jest przeciwny przyjmowaniu nielegalnych imigrantów, nie odpowiadając jednocześnie na pytanie, czy Polska powinna przyjmować uchodźców w ramach kwot, których respektowania domaga się UE, mówi, że program Platformy nie tylko z dnia na dzień się zmienia, ale także jest „diametralnie” różny od działań PO, gdy była u władzy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

„Sygnały Dnia” Radiowej Jedynki (11.05.2017 r.)

Marcin Horała o śledztwie w sprawie Donalda Tuska.

Marcin Horała, poseł PiS i przewodniczący Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego na Pomorzu, był gościem programu „Rozmowy Kontrolowane” Radia Gdańsk.

Rozmowa dotyczyła sprawy Donalda Tuska, reformy sądownictwa, najważniejszych dróg na Pomorzu oraz innych bierzących tematów.

 

„Faktem jest, że Donald Tusk zawarł umowę, bez upoważnienia Sejmu, bez ratyfikacji i notyfikacji, bez procedur. Ta umowa wyraźnie pogorszyła pozycję Polski w badaniu przyczyn katastrofy.”- Marcin Horała

Zapraszamy do zapoznania się z  wywiadem dostępnym w linku poniżej.

„Rozmowy Kontrolowane” Radia Gdańsk

 

 

Dyskusja w „Puls Trójki” o reformie sądownictwa.

„Przypominam, że najistotniejszą władzę wykonawczą w Polsce, czyli rząd, w całości powołuje parlament, władza ustawodawcza. Nikt przy zdrowych zmysłach nie twierdzi, że to narusza trójpodział władzy” – stwierdził Marcin Horała

Zapraszamy do odsłuchania audycji „Puls Trójki”, w której poseł Marcin Horałą dyskutował z posłem Platformy Obywatelskiej-Borysem Budką- o reformie sądownictwa w Polsce.

Audycja jest dostępna w linku poniżej.

„Puls Trójki” z dnia 06.04.2017 r.

 

 

„Śniadanie Radia Gdańsk”.

„Mamy ekspertyzy mówiące, że Tusk został wybrany w sposób jaki można zakwestionować na gruncie prawa europejskiego” – powiedział w TVN24 minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Do tych słów odnieśli się poseł Marcin Horała, Tadeusz Aziewicz (PO), Grzegorz Furgo (.Nowoczesna) oraz Marek Formela (SLD).

Zapraszamy do odsłuchania dyskusji dostępnej w linku poniżej.

„Śniadanie” Radia Gdańsk (27.03.2017 r.)

Marcin Horała o planach rządu dotyczących najważniejszych dróg na Pomorzu.

Cytując wiceministra Infrastruktury i Budownictwa Jerzego Szmita, poseł Marcin Horała zapewnił, że wbrew wcześniejszym, nieprawdziwym informacjom, trasa S6 będzie realizowana.

„Było dużo nieporozumień wokół tej sprawy. Odziedziczyliśmy po poprzednikach fikcyjny plan budowy dróg krajowych i autostrad, na który nie było finansowania. Stąd konieczność pewnego opóźnienia, przełożenia, etapowania, między innymi S6. Pojawiły się mylne informacje jakoby ten rząd tę budowę wstrzymywał bądź anulował. W piątek padła zdecydowana deklaracja, że w ciągu kilku tygodni powinien ruszyć przetarg na pierwszy etap S6, czyli większość Trasy Kaszubskiej od Gdyni do skrzyżowania z istniejącą DK 6 za Wejherowem, w rejonie Bożegopola Wielkiego” – powiedział Marcin Horała.

Więcej na ten temat możecie Państwo przeczytać w artykule Radia Gdańsk dostępnego w linku poniżej.

Radio Gdańsk o najważniejszych trasach Pomorza.

Older posts

© 2020

Theme by Anders NorenUp ↑