Category: Gdynia (page 1 of 23)

Wizyta posłów PiS na Pomorzu.

Dnia 3 kwietnia miała miejsce wizyta posłów Prawa i Sprawiedliwości na Pomorzu. Byli to posłowie Łukasz Schreiber, Szymon Szynkowski vel Sęk, Grzegorz Puda oraz Waldemar Buda. Razem z posłem Marcinem Horałą odbyli oni serię spotkań z mieszkańcami Gdyni, Władysławowa oraz Wejherowa.

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami  oraz relacji telewizji TTM z odwiedzin posłów.

TTM o wizycie posłów PiS na Pomorzu

Rewitalizacja Leszczynek? Poseł Marcin Horała ma inny pomysł „Pekin”.

Władze Gdyni wpisały część Leszczynek do programu rewitalizacji. Obszar Pekinu podzielony jest na trzech prywatnych właścicieli. Miasto twierdzi, że jedyne, co może zrobić, to udzielić wsparcia finansowego tym, który muszą się wyprowadzić.

Poseł Horała spotkał się w sobotę z mieszkańcami dzielnicy Leszczynki, którzy będą musieli się wyprowadzić. Prywatni właściciele gruntów wystawili tereny na sprzedaż.

 

„Pomoc oferowana przez miasto mieszkańcom gdyńskiego Pekinu jest niewystarczająca.” – mówi Marcin Horała.

 

Więcej na ten temat znajdziecie Państwo w linku poniżej.

Rewitalizacja Leszczynek

Poseł Horała po stronie mieszkańców Orłowa.

Nowa Łużycka, czyli ulica która pojawiła się w projekcie planu miejscowego dla zachodniej części Orłowa w Gdyni, czyli tej części nadmorskiej dzielnicy położonej w okolicach Drogi Gdyńskiej (znanej też jako „droga różowa”).

W środę odbyło się spotkanie mieszkańców zaniepokojonych planami miasta. Nowa Łużycka, która ma przebiegać przez teren ogródków działkowych od ulicy Wielkopolskiej do Wrocławskiej, może kompletnie zmienić charakter tej okolicy.

Mieszkańcy boją się, że ulicaWrocławska ze spokojnej ulicy przemieni się w ulicę przelotową dla dużego centrum biurowego, które mieści się przy Łużyckiej

„Zgadzam się z mieszkańcami, bo uważam, że mnożenie przelotowych ulic w środku spokojnych osiedli to archaiczne spojrzenie na zarządzanie miastem.”- komentuje poseł Marcin Horała. 

Więcej na ten temat znajdą Państwo w artykule dostępnym w linku poniżej.

Radio Gdańsk o problemie ulicy Nowej Łużyckiej

 

Spór o imigrantów w Gdyni.

Poseł Marcin Horała wraz z panią poseł Dorotą Arciszewską- Mielewczyk i radnym miasta Gdyni Michałem Bełbotem zwrócili się z apelem do władz lokalnych o nietworzenie nowych konfliktów w sprawie imigrantów, a skupieniu się na likwidowaniu kolejek po mieszkania komunalne.

„Lokalne władze powinny w pierwszej kolejności zaspokoić potrzeby mieszkańców a nie prowadzić międzynarodową politykę imigracyjną. Rdzenni mieszkańcy miast i Polacy na wschodzie mają prawo do godnego życia w tym do mieszkania” – powiedział w czasie konferencji prasowej Marcin Horała.

Artykułu na ten temat są dostępne w linkach poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Spór o imigrantów w Gdyni- niezalezna.pl

Spór o imigrantów w Gdyni- Radio Gdańsk

 

Spotkanie otwarte w Gdyni.

Dnia 7 grudnia odbyło się w Gdyni spotkanie otwarte z posłem, którego współorganizatorem było stowarzyszenie Młodzi dla Polski. Tematem rozmowy był rok pełnienia mandatu poselskiego przez Marcina Horałę.

Zapraszamy do zapoznania się  galerią zdjęciową.

 

Zjazd Okręgu Pomorskiego PiS.

Dnia 26 listopada 2016 r. w Gdyni odbył się zjazd okręgowy struktur Prawa i Sprawiedliwości. Podczas zjazdu ponownie na szefa okręgu wybrany został Janusz Śniadek. W Zarządzie Regionu znalazły się 34 osoby – 20 z wyboru i 14 z klucza, czyli  parlamentarzyści i osoby pełniące ważne funkcje w strukturach partii, w tym także poseł Marcin Horała.

Wywiad dla Gazety Świętojańskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z obszernym i bardzo ciekawym wywiadem dla Gazety Świętojańskiej, dostępnym w linku poniżej.

Wywiad dla Gazety Świętojańskiej

Older posts

© 2020

Theme by Anders NorenUp ↑