Category: Wybory (page 1 of 2)

Zjazd Okręgu Pomorskiego PiS.

Dnia 26 listopada 2016 r. w Gdyni odbył się zjazd okręgowy struktur Prawa i Sprawiedliwości. Podczas zjazdu ponownie na szefa okręgu wybrany został Janusz Śniadek. W Zarządzie Regionu znalazły się 34 osoby – 20 z wyboru i 14 z klucza, czyli  parlamentarzyści i osoby pełniące ważne funkcje w strukturach partii, w tym także poseł Marcin Horała.

Dziękuję! :)

12065568_921864874534742_8369778798857160250_n

Serdecznie dziękuję 10.546 wyborcom, którzy oddali na mnie swój głos w wyborach parlamentarnych. Dołożę wszelkich starań, aby pełniąc mandat posła na Sejm RP VIII kadencji, okazać się godnym pokładanego we mnie zaufania.

                                                                                                                                     Marcin Horała

Dlaczego kandyduję do Sejmu RP?

Szanowni Państwo!

Po zarejestrowaniu listy, oraz publicznej prezentacji, mogę wreszcie odpowiedzieć oficjalnie na pytanie, zadawane mi wielokrotnie w ostatnich miesiącach: tak, zamierzam kandydować do Sejmu RP. Znajdziecie mnie na 6 miejscu listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

Skąd taka decyzja, u kogoś kto przez lata czuł się przede wszystkim gdyńskim samorządowcem?

Czytaj dalej

Debata o jednomandatowych okręgach wyborczych

„Jednomandatowe okręgi wyborcze zmienią Polskę na lepsze, zmienią ten pomagdalenkowy system” – uważa Paweł Kukiz, który był gościem piątkowej debaty na temat jednomandatowych okręgów wyborczych na Uniwersytecie Gdańskim.

Pozostałymi gośćmi byli Marcin Horała z Fundacji Republikańskiej, dr Piotr Uziębło z Katedry Prawa Administracyjnego WPiA UG oraz Wojciech Kaźmierczak – koordynator akcji zmieleni.pl, która działa na rzecz wprowadzenia w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych. Czytaj dalej

Fatalny pomysł prezydenta Komorowskiego

Prezydencki projekt ustawy o wzmocnieniu społeczeństwa obywatelskiego w samorządach stopniowo przeradza się w projekt ustawy o wzmocnieniu władzy lokalnych oligarchii.

Być może dla powetowania sobie tej porażki kancelaria prezydencka sięgnęła po pomysł tyleż prosty co popularny – wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do rad powiatów i rad miast na prawach powiatu. Czytaj dalej

Kto tu rządzi?

Łaskawy los zetknął w krótkim odstępie czasu (sesja styczniowa i lutowa) dwa projekty uchwał, których losy idealnie ilustrują aktualny stan naszej gdyńskiej power game. Mieliśmy obok siebie przykład próby ostrego narzucenia agendy przez urząd – Infoboks i przez mieszkańców i radnych – obywatelski projekt uchwały w sprawie bezpieczeństwa ruchu w Chyloni, Cisowej i Pustkach.

Spróbujmy więc w naszych rozważaniach nieco zdrapać tej wierzchniej warstwy narracji i uzasadnień i przyjrzeć się nagiej mechanice lokalnej polityki. Trafia się bowiem wyjątkowo dobra, modelowa, okazja. Czytaj dalej

Podziękowanie

Serdecznie dziękuję 2197 mieszkańcom Chyloni, Cisowej, Pustek Cisowskich i Demptowa, którzy obdarzyli mnie swoim poparciem w wyborach do rady miasta Gdyni. Zdobyłem najlepszy indywidualny wynik w okręgu wyborczym. Tak ogromne zaufanie stanowi ogromną motywację do dalszej pracy. Czytaj dalej

Older posts

© 2020

Theme by Anders NorenUp ↑