Category: Dzielnice (page 1 of 5)

Poseł Horała po stronie mieszkańców Orłowa.

Nowa Łużycka, czyli ulica która pojawiła się w projekcie planu miejscowego dla zachodniej części Orłowa w Gdyni, czyli tej części nadmorskiej dzielnicy położonej w okolicach Drogi Gdyńskiej (znanej też jako „droga różowa”).

W środę odbyło się spotkanie mieszkańców zaniepokojonych planami miasta. Nowa Łużycka, która ma przebiegać przez teren ogródków działkowych od ulicy Wielkopolskiej do Wrocławskiej, może kompletnie zmienić charakter tej okolicy.

Mieszkańcy boją się, że ulicaWrocławska ze spokojnej ulicy przemieni się w ulicę przelotową dla dużego centrum biurowego, które mieści się przy Łużyckiej

„Zgadzam się z mieszkańcami, bo uważam, że mnożenie przelotowych ulic w środku spokojnych osiedli to archaiczne spojrzenie na zarządzanie miastem.”- komentuje poseł Marcin Horała. 

Więcej na ten temat znajdą Państwo w artykule dostępnym w linku poniżej.

Radio Gdańsk o problemie ulicy Nowej Łużyckiej

 

Radni PiS w sprawie zwalczania wandalizmu

Gdyńscy radni Prawa i Sprawiedliwości przedstawili apel do Komendanta Miejskiego Policji w sprawie zwalczania nielegalnego graffiti. Do roku 2014 zajmował się tym specjalny zespół, przedstawiany jako wzorcowy w skali kraju. Niestety wobec zmniejszenia skali zjawiska, został on zlikwidowany.

Czytaj dalej

Sprawozdanie z działalności publicznej w IV kwartale 2013

1. Wystąpienia na sesjach Rady Miasta:

Sesja nr XXXV (23 października):

– sprzeciw wobec podwyżki podatku od nieruchomości, wskazanie, iż miasto ponosi wydatki o wątpliwej przydatności dla ogółu mieszkańców (promocja, imprezy, Infobox, GSF i tak dalej) na kwoty znacząco większe niż ew. wpływy z podwyżki podatków.

Czytaj dalej

TAK dla rowerów NIE dla budowy bezsensownej ścieżki wbrew mieszkańcom

TAK dla rozwoju komunikacji rowerowej NIE dla budowy ścieżek rowerowych wbrew mieszkańcom i zdrowemu rozsądkowi

Na dzisiejszej konferencji prasowej wspólnie z mieszkańcami Chyloni oraz przedstawicielami Stowarzyszenia Rowerowa Gdynia protestowaliśmy przeciwko planowanej przez Urząd Miasta budowie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Chylońskiej na odcinku od ulicy Kartuskiej do Puckiej.

Czytaj dalej

Spółdzielnie mieszkaniowe – skąd się bierze zło?

Wszyscy znamy problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowych. Nieracjonalna polityka zarządów, zawyżanie kosztów, przerosty administracji, lekceważenie mieszkańców – długo można by wymieniać. Szczęśliwy, kto te problemy zna tylko ze słyszenia.

Ja, będąc mieszkańcem jednej z największych spółdzielni mieszkaniowych w Polsce, niestety nie jestem w tak szczęśliwym położeniu. Kontaktów z moją administracją staram się unikać dość skutecznie. Gdy byłem do nich zmuszony – np. sprzedając czy kupując mieszkanie, odczuwałem je bardzo nieprzyjemnie, jak kontakt z obcą cywilizacją (czyli mówiąc wprost z PRL-em).

Komisja konkursu „Piękna dzielnica” wprowadzona w błąd

Jednym z projektów zgłoszonych do konkursu dla rad dzielnic „Piękna dzielnica” był projekt zagospodarowania skarpy wiaduktu drogowego pomiędzy ulicami Tadeusza Wendy oraz Węglową, autorstwa Rady Dzielnicy Śródmieście.

Według posiadanych przeze mnie informacji podczas obrad komisji konkursu „Piękna dzielnica” pan wiceprezydent Michał Guć, w odniesieniu do wzmiankowanego projektu, poinformował zebranych, iż ze względu na inwestycje planowane na tym terenie w najbliższym czasie, bezzasadne jest wydatkowanie środków na jego zagospodarowanie.

Czytaj dalej

Imperium kontratakuje

Ponieważ ostatnia sesja odbyła się bez większych historii pozwolę sobie w swoim felietonie zwrócić uwagę na co innego. Otóż ostatnie miesiące dostarczyły ciekawy materiał do badania tematu: jak gdyńska władza broni się przed inicjatywami z zewnątrz.

Pierwszą z inicjatyw była rozpoczęta przez mnie dyskusja nad dyskryminacją okręgu nr 2 (Chylonia, Cisowa, Pustki Cisowskie i Demptowo) w polityce miasta. Przypominam w największym skrócie – opublikowałem raport szczegółowo badający różne kategorie działań inwestycyjnych, remontowych i planistycznych miasta, z których wynikało że jest coś na rzeczy.

Czytaj dalej

Older posts

© 2020

Theme by Anders NorenUp ↑