Category: Debata (page 1 of 2)

Dyskusja w „Puls Trójki” o reformie sądownictwa.

„Przypominam, że najistotniejszą władzę wykonawczą w Polsce, czyli rząd, w całości powołuje parlament, władza ustawodawcza. Nikt przy zdrowych zmysłach nie twierdzi, że to narusza trójpodział władzy” – stwierdził Marcin Horała

Zapraszamy do odsłuchania audycji „Puls Trójki”, w której poseł Marcin Horałą dyskutował z posłem Platformy Obywatelskiej-Borysem Budką- o reformie sądownictwa w Polsce.

Audycja jest dostępna w linku poniżej.

„Puls Trójki” z dnia 06.04.2017 r.

 

 

„Śniadanie Radia Gdańsk”.

„Mamy ekspertyzy mówiące, że Tusk został wybrany w sposób jaki można zakwestionować na gruncie prawa europejskiego” – powiedział w TVN24 minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Do tych słów odnieśli się poseł Marcin Horała, Tadeusz Aziewicz (PO), Grzegorz Furgo (.Nowoczesna) oraz Marek Formela (SLD).

Zapraszamy do odsłuchania dyskusji dostępnej w linku poniżej.

„Śniadanie” Radia Gdańsk (27.03.2017 r.)

Wystąpienie w Sejmie z dnia 9 marca 2017 r.

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienie posła Horały i posła Śniadka w Sejmie z dnia 9 marca.  Pytania dotyczyły  planów infrastruktury drogowej na Pomorzu. Są dobre wieści dla naszego regionu – wkrótce ruszą przetargi na pierwszym odcinku S6 (większa część Trasy Kaszubskiej – od Gdyni do węzła za Wejherowem).

Rząd przystąpi do budowy OPAT jako drogi krajowej, w rozszerzonej wersji Via Maris aż do Władysławowa. Dobra zmiana dla mieszkańców Gdyni i Małego Trójmiasta Kaszubskiego!

„To był dzień” w telewizji Polsat News.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada zmiany w ordynacji wyborczej. Najważniejszą zmianą ma być ograniczona kadencyjność, czyli sprawowanie władzy nie dłużej niż osiem lat. Temat komentują Marcin Horała (PiS), Jan Grabiec (PO) i Michał Stasiński (Nowoczesna).

Zapraszamy do obejrzenia dyskusji dostępnej w linku poniżej.

„To był dzień” Polsat News

Metropolia – tak czy nie?

„Komu potrzebne są metropolie?” – próbowali odpowiedzieć politycy i eksperci w trakcie dzisiejszej debaty zorganizowanej przez Uniwersytet Gdański (UG) i Instytut Metropolitalny (IM) na Wydziale Prawa i Administracji w Gdańsku.

„Redystrybucja kosztów spowoduje, że komuś trzeba będzie zabrać dotychczasowe środki. Nie ma takiego rozstrzygnięcia, które by wszystkich zadowoliło. Zobaczymy, czy związek metropolitalny sprawdzi się na Śląsku. Jest to pewne rozpoznanie bojem” – wytłumaczył Marcin Horała, nawiązując do rządowego projektu mającego wprowadzić instytucje metropolitalne na Śląsku.

Relacja z debaty jest dostępna w linku poniżej.

Debata „Komu potrzebne są metropolie?”

Rozmowa w Forum Panoramy.

Zapraszamy do obejrzenia dyskusji z posłem Platformy Obywatelskiej- Tadeuszem Aziewiczem na temat niedawnych wydarzeń w Sejmie.

Rozmowa dostępna w linku poniżej.

Forum Panoramy TVP3 Gdańsk (19.12.2016 r.)

Wystąpienie w Sejmie.

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia posła Marcina  Horały w Sejmie z dnia 14 grudnia, dotyczące gorącego tematu reformy oświaty.

Older posts

© 2020

Theme by Anders NorenUp ↑