Uroczystości upamiętniające 86. rocznicę wysiedlenia ludności polskiej z Gdyni przez okupanta niemieckiego

Dnia 16 października 2025 roku przy pomniku Gdynian Wysiedlonych  upamiętniliśmy 86 rocznicę  pierwszych wysiedleń gdynian.

W czasie trwania II wojny światowej z samej Gdyni wysiedlono tysiące osób.

W uroczystościach wzięli udział m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych, Związku Sybiraków, Gdyńskiej Rodziny Katyńskiej, reprezentanci Marynarki Wojennej RP, uczniowie gdyńskich szkół oraz mieszkańcy.