86 rocznica agresji sowieckiej na Polskę i Dzień Sybiraka

17 września 1939 roku rozpoczęła się agresja Związku Sowieckiego na Polskę, dając początek masowym wywózkom Polaków na Syberię i inne rejony ZSRR.

W niedzielę 21 września 2025 roku w Gdyni uczciliśmy pamięć ofiar sowieckiej agresji na Polskę oraz zesłańców Sybiru.

W asyście wojskowej Kompanii Reprezentacyjnej i Orkiestry Marynarki Wojennej złożyliśmy kwiaty przed pomnikiem „W hołdzie zesłańcom Sybiru”, odegrano Hymn Sybiraków, odczytano Apel Pamięci oraz oddano salwę honorową.

Cześć i Chwała Bohaterom!